Czy medyczna marihuana stanie się remedium również w przypadku leczenia padaczki?

Naturalne remedium na choroby nieuleczalne i śmiertelne.

Nie jest już zaskoczeniem fakt, że medyczna marihuana posiada nadzwyczaj pożądane właściwości, a jej stosowanie pozwala zminimalizować skutki wielu poważnych chorób. Zaś w licznych przypadkach możliwe jest nawet ich całkowite wyleczenie. Co za tym idzie, zalegalizowanie tego leku w Polsce otworzyło nowe możliwości w walce z chorobami, które dotychczas uważane były za nieuleczalne.

Medyczna marihuana, a leczenie padaczki.

Medyczna marihuana stanowi naturalny i wszechstronnie działający lek o niepodważalnej skuteczności. Co więcej, badania wykazują, że ma zbawienne działanie również w przypadku leczenia lekoopornej padaczki. W Polsce prekursorem wykorzystywania marihuany leczniczej w celu przywracania zdrowia pacjentom chorym na padaczkę był dr. Marek Bachański z Centrum Zdrowia Dziecka. To właśnie on jako pierwszy zastosował kurację z wykorzystaniem marihuany, która w rozlicznych przypadkach przyniosła zaskakujące efekty. W ten sposób podarował dzieciom ulgę w cierpieniu, zdrowie i możliwość odzyskania utraconych chwil dzieciństwa.

Efekty leczenia padaczki medyczną marihuaną

W przypadkach, gdy farmakologiczne leczenie padaczki nie przynosi efektów, pacjenci często decydują się na leczenie medyczną marihuaną. I choć badania nad jej leczniczym działaniem wciąż trwają to dotychczasowe obserwacje kliniczne wykazują, że ma ona zbawienny wpływ na leczenie padaczki lekoopornej nawet w jej najcięższych postaciach. Marihuana jako lek wpływa na układ nerwowy, co znacznie ogranicza częstotliwość występowania drgawek, a nawet powoduje ich całkowity zanik. Natomiast dodatkowo poprawia samopoczucie pacjentów i ich jakość snu.

Leczenie padaczki areozolem do nosa – czy to możliwe?

Postać w jakiej medyczna marihuana jest aplikowana do organizmu nie odgrywa kluczowej roli. Co za tym idzie, może być ona również inhalowana przez pacjentów w celu zmniejszenia objawów padaczki, a nawet jej całkowitego wyleczenia. W związku z tym istnieje możliwość, że w niedalekiej przyszłości i po przeprowadzeniu stosownych badań, w polskich aptekach dostępne będą liczne preparaty na bazie leczniczej marihuany. W tym również specjalne areozole do nosa.