Marihuana lecznicza

Czy jest marihuana lecznicza?

Najważniejszym składnikiem marihuany odpowiedzialnym za jej leczniczą formę jest CBD, które znosi działanie relaksacyjne THC, natomiast wykazuje silne działanie przeciwdrgawkowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i wiele innych. Marihuana lecznicza jest odpowiednio dopasowaną ilością składników THC oraz CBD, dzięki czemu pacjent nie odczuwa skutków psychoaktywnego działania THC.

Jak podawać marihuanę leczniczą?

Marihuana lecznicza podawana jest w postaci wziewnej, pastach stworzonych z zmielonych nasion, które można kupić legalnie przez internet. Oprócz tego można także stosować w postaci kropli, czy masła do stosowania zewnętrznego.

Na co oddziałuje lecznicza marihuana?

Oddziałuje ona przede wszystkim na układ nerwowy, zwiększa ilość kannabinoidów w organizmie, dzięki czemu niweluje wolne rodniki oraz zapobiega starzeniu się komórek nerwowych i komórek ciała. Zwiększa także wydajność układu odpornościowego i układu krążenia.

W jakich schorzenia stosować leczniczą marihuanę?

Ta substancja lecznicza może być stosowana w wielu chorobach takich jak choroby neurodegeneracyjne, choroby wrodzone np. autyzm lub zespół Downa, w chronicznym bólu spowodowanym różnymi schorzeniami, w pląsawicy Huntingtona i wielu innych. Lecznicza marihuana nie tylko ogranicza skurcze mięśni, ale także wycisza, uspokaja i powoduje, że zasypianie staje się łatwiejsze. Jest także dobrym rozwiązaniem w schorzeniach o podłożu autoimmunologicznym, chorobach skóry, chorobach wrzodowych jelit, czy AIDS.